Načítavam ...
ANIMA - Dolnoohajská gospelová skupina

Naša obec > Združenia a spolky

anima-logo

„… z plného dychu, z celej duše, v duchu viery…“

ANIMA tvorí spoločenstvo mladých ľudí v obci, ktorých spájajú dve krásne veci- viera v Boha a láska k hudbe. 

Začiatky spevokolu siahajú do obdobia spred štyroch rokov /2007/ , kedy sa ohajská mládež začala pripravovať na birmovku. Hlavným dôvodom vzniku tohto spevokolu bolo spestriť túto výnimočnú udalosť nejakými peknými piesňami.  Vtedy asi nikto nepredpokladal, že existencia tohto spevokolu bude trvať takto dlho.

Momentálne má skupina okolo dvadsaťpäť členov (a tento počet neustále narastá) so širokým vekovým rozpätím, od 6 do 22 rokov. Členovia skupiny sa pravidelne stretávajú na skúškach no okrem nich organizujú aj rôzne akcie. Gospelová skupina ANIMA najčastejšie spieva na mládežníckych a birmovných sv. omšiach a tiež cez sviatky, alebo na svadobných obradoch.

 

anima-1

 

ANIMA sa zúčastnila už viacerých vystúpení v rôznych mestách ako Hlohovec, Štúrovo, Šurany. Vďaka nášmu pánovi farárovi vdp. Romanovi Gallasovi, ktorý ich prihlásil na festival mládežníckych zborov, spevokolov a kapiel, sa zúčastnili aj na festivale Spesfest v Nových Zámkoch.

ČLENOVIA :

Vedúca – Mariana Ferusová

Katechétka – Anna Gulášová

Gitara – Patrik „Ičko“ Ferus, Marek „Muro“ Ferus

Spev – Monika Dobročániová, Mária Červenková, Jakub Kraushúber, Marianna Galbavá, Patrícia Melišková, Soňa Kraushúberová, Adriana Kurucová, Noemi Ďurinová, Šimon Sombat, Oľga Bajlová, Paulína Švecová, Gabriela Gatyášová, Blažej Gatyáš, Roman Gatyáš, Žofia Gatyášová,  Natália Abrmanová, Lucia Jančeková, Viktória Bartková, Soňa Hajnalová

 

anima-2

 

Ak niekto rád spieva a chcel by sa pridať k „animáčom“, veľmi radi ho uvítajú!

Viac o ANIMA nájdete na ich webovej stránke http://www.animagospel.tym.sk/

Alebo na facebooku  http://www.facebook.com/group.php?…
Portál Dolný Ohaj.sk je nezávislá stránka fungujúca bez podpory obecnej samosprávy. Všetky informácie / materiály obsiahnuté na tomto portáli pre Vás nestranne zhromažďuje skupina mladých ľudí z obci.

Neprehliadnite


Anketa
COPYRIGHT
© 2005 - 2011 Dolný Ohaj.sk
Admin: Peter Lipták
SPONZORI