Načítavam ...
Dolný Ohaj.sk už ako neoficiálna stránka obce
Autor: Peter Lipták    |    Publikované pred 10 rokmi    |    Téma: Informujeme    |    Prečítané 4993 x
neoficialna-stranka Webový portál Dolný Ohaj.sk už nie je oficiálnou stránkou obce Dolný Ohaj. Rozhodlo tak obecné zastupiteľstvo dňa 27. februára 2011 na ich spoločnom zasadnutí. Ja ako sprostredkovateľ a administrátor domény www.dolnyohaj.sk som sa zúčastnil tohto zasadnutia.

Asi im to nestačilo

Naše zastupiteľstvo sa takto rozhodlo, pre mňa, z nepochopiteľných dôvodov. Ako na dlani mali pripravený projekt webových obecných stránok s modernou technológiou, s jednoduchou aktualizáciou obsahu, s vypracovanou obsahovou štruktúrou a dovolím si tvrdiť, že aj s nadčasovým vzhľadom stránok. A samozrejme toto všetko mohlo fungovať za minimálne finančné náklady, čo určite v dnešnej dobe každý ocení. Teda skoro každý. Predstaviteľom našej obce sa to asi stále zdalo málo.

 

Chýbal len krôčik

Všetko bolo pripravené, jediné čo chýbalo k úplnosti stránky boli informácie. A tento fakt pretrvával už od roku 2005. Čakal som, že po komunálnych voľbách v roku 2010, už nebude takýto problém. No sklamal som sa, keď mi bolo opakovane vytýkané, už novozvoleným starostom, že nevyvíjam  žiadnu aktivitu k fungovaniu stránky, čo je samozrejme blud! Pretože získať materiál na obecnú stránku bolo pre mňa ako administrátora, napriek opakovanej snahe počas uplynulých 6 rokov doslova nemožné. Pri mojej poslednej snahe ma dojali slová starostu Ivana Solára, ktorý reagoval na moju žiadosť slovami: „ To niekto musí urobiť. A ten niekto som neni ja! Ja na to nemám čas. … A ani jedna z týchto našich pracovníček. … To ja nemám čas na takéto veci. Určite nie. ‟ Podľa môjho názoru a skúseností, by malo byť v rukách obci spracovanie informácií, ktoré uverejní na svojich stránkach. Veď kto iný ako vedenie obecného úradu vie najlepšie, kde hľadať jednotlivé informácie o obci?

 

Zvolili si vlastnú cestu

Na zasadnutí starosta stále apeloval na to, že to nemôže fungovať takýmto spôsobom. Teda navrhoval som, že oni ako vedenie obci by spracovali informácie a ja ako administrátor by som ich uverejňoval na stránke. Myslím si, že je to štandardný postup chodu webovej stránky pre ľudí, ktorí nie sú zruční v internetových technológiách. Takýto postup odsudzovali a brali to vyslovene ako prácu navyše. A pritom je to v dnešnej dobe súčasťou ich pracovných povinností. Ale evidentne mam taký názor asi len ja.

Poslanci sa teda zhodli na vytvorení novej, oficiálnej webovej stránke pre obec, pri ktorej si chcú uplatniť nejaký ten ich vlastný systém, ktorý ich oslobodí od „práce navyše‟. Tak sa aj stalo a oficiálnou webovou stránkou obce Dolný Ohaj, ktorá reprezentuje vo virtuálnom priestore našu obec po celom svete, je od marca 2011 doména www.obecdolnyohaj.sk .

 

Portál Dolný Ohaj.sk nezanikne

Určite sa nájde veľa fanúšikov portálu Dolný Ohaj.sk, ktorí aj napriek tomu, že už tento portál nie je oficiálnou stránkou obce, nezanevrú na občasnú návštevu. A práve pre tých verných, ale aj nových návštevníkov pripravujem(e) veľa príjemných zaujímavostí. Stránka trošku zmení svoj zámer, ale stále bude venovaná našej obci Dolný Ohaj. Takže nezabúdajte  na portál www.DolnyOhaj.sk. STÁLE SME TU!

 

Záznam zo zasadnutiaPortál Dolný Ohaj.sk je nezávislá stránka fungujúca bez podpory obecnej samosprávy. Všetky informácie / materiály obsiahnuté na tomto portáli pre Vás nestranne zhromažďuje skupina mladých ľudí z obci.

Neprehliadnite


Anketa
COPYRIGHT
© 2005 - 2011 Dolný Ohaj.sk
Admin: Peter Lipták
SPONZORI