Načítavam ...
Skončil sa 1. ročník ligy ohajských majstrov
Autor: Zdenko Hatala    |    Publikované pred 9 rokmi    |    Téma: Šport    |    Prečítané 6322 x
Skončil sa 1. ročník ligy ohajských majstrov

Počas tretej februárovej soboty, tj. 18. 2. 2012, vyvrcholila zimná futbalová súťaž v Dolnom Ohaji – „LIGA OHAJSKÝCH MAJSTROV“. Bol to prvý ročník a organizátori s istotou konštatujú, že bol veľmi úspešný, čo dokazuje aj fakt, že už pár dní po jej ukončení, sa začal plánovať druhý ročník tejto súťaže.

Je pozoruhodné, že sa v našej obci zoskupilo okolo 80 hráčov, ktorý sa rozdelili do 8 mužstiev a tak vytvorili túto súťaž.

Belasé Tornádo Pivári Valec Tím
Vikont FC Netka AT Slza
Colins Tím AK Petržálka 

Kvôli transparentnosti hry mohli na jeden zápas nastúpiť za jedno mužstvo maximálne 3 registrovaní hráči. Jednotlivé mužstva mali na súpiskách nie len spomínaných registrovaných hráčov, ale aj „rekreačných“ hráčov futbalu, od mladších cez strednú až po staršiu generáciu, čo robilo ligu veľmi pestrou. Tým, že sa ligy zúčastnilo takéto široké spektrum hráčov, začalo sa o futbale v našej obci hovoriť viac a to aj na miestach, kde predtým slovo futbal bolo počuť len málokedy. Ako hrací deň bola určená sobota, v čase od 14:00 hod. do 18:00 hod.. Zápasy medzi jednotlivými tímami sa odohrávali v obecnej telocvični ZŠ, pričom jeden zápas bol rozdelený na dva polčasy – 2×25 minút.
Kompletné pravidlá súťaže nájdete tu 

Celkovo sa odohralo 14. kôl. Každé mužstvo sa stretlo s každým dva krát a mohli si takto navzájom dokázať, že tá minulá prehra, či výhra nebola náhodná. Prvý ročník ligy sa teda skončil 18. februára, keď sa odohrali v telocvični ZŠ posledné zápasy. Vyrovnanosť ligy dokazuje aj fakt, že o víťazovi sa rozhodovalo až v tento posledný hrací deň. Konkrétne v zápase, Belasé Tornado vs. Valec Tím. V prípade výhry Belasého Tornáda, by sa z celkového víťazstva ligy tešili pravé hráči Belasého Tornáda. No v prípade prehry, by sa z titulu tešili hráči Valec Tím a v prípade remízy v tomto zápase by sa víťazom ligy stali hráči z tímu Pivári. Zápas nakoniec vyhrali hráči Belasého Tornáda a tak sa zaslúžené stali majstrami prvého ročníka ligy ohajských majstrov.

Belasé Tornádo

V deň ukončenia ligy sa konalo o 20:00 hodine v tunajšom KD vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie pohárov prvým trom mužstvám, taktiež aj putovného pohára ktorý bude každý rok odovzdaný víťazovi ligy. Na toto podujatie boli pozvaný všetci zúčastnení hráči spolu so svojimi priateľkami, či manželkami. Po oficiálnej časti vyhodnotenia ligy nasledovalo posedenie, kde si všetci zaspomínali na rôzne sporné, zábavné, ale aj napäté situácie, ktorých bolo počas celej doby trvania ligy neúrekom. O zábavu sa starala aj živá kapela, takže spomínať a zabávať sa mohlo až do skorého rana. Po veľmi vydarenom, prvom ročníku ostáva len dúfať, že ten druhy bude aspoň tak úspešný ako bol tento. Veľké poďakovanie patri organizátorom, Obecnému úradu a pivárom.
 

 

Pozn. red.: Celý obsah prešiel korektúrou redakcie.
Foto: Anton Bartoš ml. ;  Tabuľka: Mário PečimúthPortál Dolný Ohaj.sk je nezávislá stránka fungujúca bez podpory obecnej samosprávy. Všetky informácie / materiály obsiahnuté na tomto portáli pre Vás nestranne zhromažďuje skupina mladých ľudí z obci.

Neprehliadnite


Anketa
COPYRIGHT
© 2005 - 2011 Dolný Ohaj.sk
Admin: Peter Lipták
SPONZORI