Načítavam ...
Žitavská kotva 2011
Autor: Ivan Hlaváč    |    Publikované pred 9 rokmi    |    Téma: Kultúra    |    Prečítané 4963 x
kotva-2011

V prvú októbrovú sobotu sa v kultúrnom dome v obci Dolný Ohaj konal XX. ročník súťaže amatérskych spevákov, ktorá nesie názov Žitavská kotva. Súťaž organizovala agentúra PRIMA DANCE, OŠK Dolný Ohaj a Obec Dolný Ohaj. Tento jubilejný ročník bol plný prekvapení.

Súťaže sa zúčastnilo desať súťažiacich zo širokého okolia, ktorí mali poväčšine obdivuhodný spevácky talent. Hlavným lákadlom pre mnohých bol známy slovenský moderátor Martin Pyco“ Rausch, ktorý v súčasnosti spolumoderuje (spolu s Jakubom Prachařom) druhé vydanie talentovej šou Československo má talent v televízii JOJ.

Na začiatku programu vystúpila tanečná formácia Phantoms crew z Veľkej Mane. Tanečníci účinkovali minulý rok v už spomínanej talentovej súťaži a prebojovali sa až do semifinále. Sedem členov skupiny sa predviedlo vo výbornej forme, každý z nich predviedol zaujímavé tanečné kúsky aj jednotlivo a svojim tanečným talentom sa im podarilo roztlieskať preplnenú sálu.

kotva-2011

Foto: Andrej Levák

Súťaž bola rozdelená do dvoch kôl, v ktorých si mohli súťažiaci vybrať po jednej piesne na vopred určenú tému. Prvé kolo nieslo názov: „Muzikál, film, evergreen“ , kde si zvolil každý súťažiaci buď muzikálovú pieseň, filmový soundtrack alebo nejakú staršiu populárnu pieseň. Druhé kolo si už mohli zvoliť ľubovolnú pieseň, ktorú majú radi.

Program moderovali ohajskí rodáci, reportérka televízie TA3 Anka Vojteková a tradične najobĺúbenejší ohajský moderátor Jozef „Hajo“ Hajtman. Súčasťou poroty bol ohajský rodák František Demo, ktorý v minulosti spolupracoval so súrodencami Júliou a Petrom Hečkovcami. Ženskú časť poroty tvorila šarmatná redaktorka Novín TV JOJ Diana Pavlisová. Tretím porotcom bol už spomínaný Pyco. Porotcovia sa pod vedením Pyca dohodli, že každý si vytvorí vlastný rebríček TOP 5 súťažiacich, ku ktorým priradí body od 1 do 5. Potom všetci porotcovia zlúčia svoje rebríčky, spočítajú body a z nich vzíde víťazná trojica súťažiacich.

kotva-2011

Foto: Andrej Levák

Zoznam účinkujúcich:

Jakub Kraushúber (18, Dolný Ohaj) 
Pavol Habera – Mama Kami
Pavol Habera – Boli sme raz milovaní

Ingrid Okolenská (18, Podhájska)
Lucie Bílá – Amor magor
Kristína – V sieti ťa mám

Dominika Mokrášová (17, Šurany)
ABBA – Honey Honey
Peha – Renesancia

Veronika Šebeňová (16, Šurany)
Jesus Christ Superstar – Mít rád bližního svého
Europe – The Final Countdown

Pavol Hlinka (23, Komjatice)
Elton John – Can you feel the love tonight
Peter Cmorik – Mám pocit

Martina Zajíčková (24, Šurany -Kostolný Sek)
Lucie Bílá – Jsi můj pán
Adele – Someone like you

Michaela Juhászová (16, Nové Zámky)
Irene Cara- What a feeling (Flashdance)
Christina Aguilera – You lost me

Lenka Slobodníková (20, Šurany)
Leona Machálková- Galaxie přání
Lady Gaga – Edge of glory

Zuzana Mészárosová (20, Bánovce nad Bebravou)
Marika Gombitová – Trochu tuším
Pink – Who knew

Jozef Baláž (24, Šurany – Kopec)
Elán – Ak nie si moja
Team – Severanka

kotva-2011

Foto: Andrej Levák

Prvé kolo súťaže odštartovala rodáčka z Kostolného Seku Martina Zajíčková (24). Vybrala si nádhernú skladbu Jsi můj pán z pôvodného českého muzikálu Drakula,ktorú spieva pôvodne Lucie Bílá. Hneď na začiatku položila Matinka vysokú latku, čo zhodnotila nakoniec aj porota a zaslúžila si veľmi kladné hodnotenie. Martina spievala v druhom kole ako posledná. Zvolila si ťažkú skladbu od speváčky Adele - Someone like you. Skladbu musela nakoniec odspievať bez hudobného podkladu, pretože nastal problém s doprovodným CD. Celkovému dojmu to však neubralo, práve naopak a súťažiaca skladbu dokonale precítila a ukázala svoj vysoký spevácky rozsah, čím si zaslúžila hromadné standing ovation a v závere súťaže aj celkové víťazstvo. Získala pamätný tanier a digitálny fotoaparát.

Na druhom mieste sa umiestnila súťažiaca z Nových Zámkov Michaela Juhásová (16). Prvú skladbu si zvolila hit What a feeling z filmu Flashdance, čím rozprúdila náladu v sále a dostala aj pochvalu od porotcov. Druhou piesňou bola skladba od Christiny Aguilery – You lost me, ktorá bola síce menej známa, ale skutočne nádherná, rovnako ako jej interpretácia. Súťažiaca si zo sebou odniesla cenu v podobe digitálneho fotorámika.

Tretie miesto patrilo Veronike Šebeňovej (16) zo Šurian, ktorá sa súťaže zúčastnila po druhýkrát. Aj v XIX. ročníku obsadila tretie miesto. Ako prvú skladbu si vybrala pieseň z muszikálu Jesus Christ Superstar – Mít rád bližního svého. Ako porota pripomenula, tak Veronika je malé dievča s veľkým hlasom, čo skutočne aj potvrdila v druhej skladbe The Final Countdown od skupiny Europe. Vďaka krásnemu hlasu si v silnej konkurencii spevákov odniesla domov digitálnu meteostanicu.

Keď už všetci speváci odspievali súťažné skladby, prišiel rad na divákov, ktorí si zvolili svojho vlastného výhercu. Cenu diváka nakoniec získal domáci Jakub Kraushúber, ktorý pobavil svojou verziou Mama Kami celé obecenstvo, vrátane poroty. Pyco konštatoval, že falošnejšie na na na ešte nepočul a že on sám spieva len o trošku horšie ako Jakub. No v druhej piesni sa Jakub predviedol ako výborný spevák, keď bez malého zaváhania zaspieval krásne pieseň Boli sme raz milovaní od Pala Haberu. Jakub si domov odniesol popkornovač (pukancovač) a všetkých nás pozval na pukance.

Na záver zaspievala víťazka Martinka pieseň Someone like you a potom všetci účinkujúci spoločnú skladbu Nie sme zlí. Potom sa všetci pobrali na autogramiádu s Pycom, ktorý sa tiež ochotne odfotil so všetkými jeho fanúšikmi. Jubilejný XX. ročník Žitavskej kotvy nesklamal, práve naopak, bol plný talentu a zábavy, ktorú si súťažiaci dopriali spolu s Pycom do neskorých nočných hodín.Portál Dolný Ohaj.sk je nezávislá stránka fungujúca bez podpory obecnej samosprávy. Všetky informácie / materiály obsiahnuté na tomto portáli pre Vás nestranne zhromažďuje skupina mladých ľudí z obci.

Neprehliadnite


Anketa
COPYRIGHT
© 2005 - 2011 Dolný Ohaj.sk
Admin: Peter Lipták
SPONZORI